Sunday, February 25, 2024
HomeAktualitetKryeministri Rama: Gëzuar ditën e Çlirimit!

Kryeministri Rama: Gëzuar ditën e Çlirimit!

-

Shqipëria përkujton sot 29 Nëntorin, 78-vjetorin e Çlirimit nga forcat naziste gjermane.

Me këtë rast, Kryeministri Edi Rama ka uruar shqiptarët për Ditën e Çlirimit.

Gëzuar Ditën e Çlirimit”, shkruan Rama.

Por këtë datë politika e feston e ndarë, pasi e djathta feston 28 nëntorin si ditën e Pavarësisë dhe të Çlirimit, ndërsa 29 nëntori është festë vetëm për të majtën.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts