Thursday, June 13, 2024
HomePolitikëBardh Spahia pret në takim përfaqësuesit e këshillit komunal të Podujevës: Sot...

Bardh Spahia pret në takim përfaqësuesit e këshillit komunal të Podujevës: Sot më shumë se kurrë kemi nevojë të intensifikojmë bashkëpunime…

-

 

Bardh Spahija ka pritur ne nje takim diten e sotme përfaqësuesit e këshillit komunal të Podujevës. Lajmin e ka bere te ditur vete kryetari i bashkise i cili ne nje postim ne rrjetin social ”Facebook” shkruan:

Kënaqësi të prisnim në Shkodër përfaqësuesit e këshillit komunal të Podujevës.
Bashkëpunimi me komunat e Kosovës për mua personalisht dhe institucionin e Bashkisë Shkodër mbetet i një rëndësie të veçantë. Kemi shumë të përbashkëta dhe si një komb i ndarë në dy shtete, sot më shumë se kurrë kemi nevojë të intensifikojmë këto bashkëpunime në fushën e turizmit, kulturës, sportit, ekonomisë etj.
Shqipëria 🇦🇱 dhe Kosova 🇽🇰 janë një dhe vetëm duke ecur së bashku do ta kenë më të lehtë të përparojnë drejt rrugës së nisur për anëtarësim me të drejta të plota në BE 🇪🇺.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts