Thursday, June 13, 2024
HomePolitikëNisja e procedurave për ambasadorin e ri/ Berisha për Yuri Kim

Nisja e procedurave për ambasadorin e ri/ Berisha për Yuri Kim

-

Teksa dje qarkulloi lajmi se kanë nisur procedurat për zgjedhjen e ambasadorit të ri të SHBA-ve në vendin tonë, vjen një koment nga kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha.

“Nuk u habita për deklaratën e Edi Ramës me zëdhënësen Xhaçka, por me këtë rast dua të theksoj se kemi të bëjmë me një flakje të një limoni të shtrydhur. Në 100 vite marrëdhënie diplomatike mes dy vendeve, nuk ka pasur ndonjë diplomat që të ketë dëmtuar marrëdhëniet Shqipëri-SHBA më shumë se Yuri Kim.

Sjelljet dhe veprimet e saj këtu nuk kanë asgjë të përbashkët me vlerat perëndimore të vendeve të lira, me parimet dhe nenet e konventave ndërkombëtareve të respektimit të respektimit të sovranitetit dhe ligjeve të një vendi, apo sistemit të drejtësisë dhe vullnetit të qytetarëve”, tha Berisha.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts