Sunday, February 25, 2024
HomeAktualitetHakerat iranianë vazhdojnë publikimet e të dhënave sekrete, nxjerrin certifikatat e sigurisë...

Hakerat iranianë vazhdojnë publikimet e të dhënave sekrete, nxjerrin certifikatat e sigurisë së punonjësve të Ministrisë së Brendshme

-

Publikohen të tjera të dhëna personale të shtetasve shqiptarë. Këtë herë në rrjetën e hackerave iranianë kanë rënë informacione në lidhje me të dhënat e punonjësve të Ministrisë së Brendshme.

Mes këtyre informacioneve janë certifikatat e sigurisë dhe dëshmitë e tyre të penalitetit.

Homeland Justice i kanë publikuar të dhënat në rrjetin Telegram ku jenë nxjerr 214 faqe me dokumente, krahas të cilave shkruajnë: “Bari është gjithmonë më i gjelbër në anën e terroristëve! O ju që kërkoni nga historia dhe historia kriminale e çdo shqiptari! Keni bërë të njëjtën gjë edhe për ata terroristë komunistë?”.

Kjo nuk është hera e parë që të dhëna sensitive dalin në publik pas dy sulmeve kibernetike ndaj Shqipërisë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts