Monday, February 6, 2023
HomePolitikëTensionet në Veri të Kosovës, Borell thirrje Beogradit dhe Prishtinës: Ndaloni konfliktet...

Tensionet në Veri të Kosovës, Borell thirrje Beogradit dhe Prishtinës: Ndaloni konfliktet dhe dialogoni!

-

Bashkimi Europian i ka bërë sërish thirrje Beogradit dhe Prishtinës që të de-përshkallëzojë tensionet, të ndalojë konfliktet dhe t’i kthehet dialogut me Kosovën.

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell ka bërë me dije se BE kërkon fuqimisht që dy vendet të gjejnë gjuhën e përbashkët.

“Për t’i dhënë fund përplasjeve dhe vendosjes së barrikadave, palët duhet t’i kthehen bisedimeve”,ka thene nder te tjera Borell.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,698FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts