Friday, June 21, 2024
HomePolitikëKosova aplikoi për anëtarësimin në BE, Meta: Historike, hap i rëndësishëm për...

Kosova aplikoi për anëtarësimin në BE, Meta: Historike, hap i rëndësishëm për të gjithë rajonin

-

 

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar pas aplikimit të Kosovës për anëtarësimin në Bashkimin Europian.

Meta e ka cilësuar një ngjarje historike bazuar në aspiratat, orientimin e qartë euroatlantik.

Reagimi:

Aplikimi i Kosovës për anëtarësimin në Bashkimin Europian është një ngjarje historike bazuar në aspiratat, orientimin e qartë euro-atlantik dhe përkushtimin e vendosur të qytetarëve dhe të institucioneve të Kosovës për të ardhmen europiane, në funksion të paqes, stabilitetit dhe sigurisë në rajon.

 

 

Duke e përgëzuar Kosovën për këtë hap shumë të rëndësishëm uroj që ky proces të avancojë me sukses në interes, jo vetëm të qytetarëve të Kosovës, por edhe të gjithë rajonit tonë!

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts