Tuesday, January 31, 2023
HomePolitikëShtyhet seanca për ankimimin e grupit të Alibeajt për dy Kuvendet

Shtyhet seanca për ankimimin e grupit të Alibeajt për dy Kuvendet

-

Këtë të martë u zhvillua seanca gjyqësore lidhur me ankimin e Partisë Demokratike. Në këtë seancë u kërkua regjistrimi në një vendim i dy Kuvendeve të PD, atij të korrikut dhe Kuvendit të dhjetorit.

Përfaqësuesi i PD, avokati Rezart Kthupi gjithashtu ka kërkuar t’i jepet kohë prej 2 ose 3 dit, për t’u njohur me aktet.

Ndërkohë Gjykata e Apelit Tiranë me vendim të ndërmjetëm vendosi të pranojë kërkesën dhe të shtyjë seancën. Seanca është shtyrë për në datën 22.12.2022 në orën 19:00.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,687FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts