Friday, June 21, 2024
HomePolitikëRinas, fluks pasagjerësh/ Zv/kryeministrja Balluku: Janë marrë masa për përballimin e situatës

Rinas, fluks pasagjerësh/ Zv/kryeministrja Balluku: Janë marrë masa për përballimin e situatës

-

 

Rreth 15 mijë pasagjerë janë ulur në Rinas. Zv/kryeministrja dhe njëherazi ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku nga aeroporti ndërkombëtar bëri të ditur edhe masat për përballimin e këtij fluksi.

“Pavarsisht se janë 15 mijë udhëtarë të cilët do të përpunohen dhe do të lëvizin nuk shikojmë të ketë as radha as problematikë”.

Gjatë gjithë vitit të dhënat tregojnë për 5.2 milion pasagjerë të ardhur në Shqipëri. Shifër që sipas autoriteteve ka tejkaluar çdo parashikim. Për vitin 2023 parashikimet janë së në vend do vijnë rreth 6.5 milion pasagjerë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts