Sunday, February 25, 2024
HomeAktualitetVariantet e reja të Covid në Shqipëri? ISHP del me njoftimin e...

Variantet e reja të Covid në Shqipëri? ISHP del me njoftimin e rëndësishëm

-

 

Në Shqipëri nuk ka dyshime për qarkullimin e nënvarianteve të reja të Omicron. Konfirmimi vjen nga ekspertët e Institutit të Shëndetit Publik, të cilët thonë se situata është nën kontroll.

“Parashikohet që të kemi rritje të lehtë në ditët në vijim, por jo në formë vale”. Niveli i lartë i imunizimit të popullatës përmes vaksinimit dhe kalimit të sëmundjes i bën ekspertët e shëndetësisë të besojnë se nuk ka vend për panik.

Në kushtet kur pandemia ende nuk ka mbaruar specialistët thonë se vaksinimi nuk duhet ndaluar. Ata rekomandojnë kryerjen e dozave përforcuese veçanërisht për grupet e riskut.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts