Wednesday, February 1, 2023
HomePolitikëRama flet për sulmet kibernetike në Forumin e Davosit

Rama flet për sulmet kibernetike në Forumin e Davosit

-

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Davos për Forumin Ekonomik, ku ka folur ndër të tjera për sulmet kibernetike.

Rama tha se në 6-7 vite 95% e shërbimeve kanë kaluar online.

“MIRËMËNGJES 😊
dhe me një kronikë të shkurtër nga paneli i djeshëm në Forumin Ekonomik Botëror në Davos mbi kërcënimin e sigurisë kibernetike, të cilën ju ftoj ta shihni posaçërisht për fjalët e mençura të të ftuarve të tjerë, ju uroj një ditë të mbarë🙏”, shkroi Rama.

 

 

“Në 6-7 vite bëmë 95% të shërbimeve online. Jemi ekspozuar ndaj sulmeve. Vitin e kaluar ne u sulmuam nga Irani shumë rëndë. Rama: Hetuam me ekipin e Mircrosoft dhe FBI. Kemi rezistuar mirë”, tha Rama ndër të tjera.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,690FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts