Thursday, March 23, 2023
HomePolitikëKryetari i ri i Gjykatës Kushtetuese, në garë janë Fiona Papajorgji, Marjana...

Kryetari i ri i Gjykatës Kushtetuese, në garë janë Fiona Papajorgji, Marjana Semini dhe Holta Zaçaj

-

 

Fiona Papajorgji, Marjana Semini dhe Holta Zaçaj janë në garë për të qenë njeri prej tyre, kreu i ri i Gjykatës Kushtetuese.

Njoftimi i plotë

Mbledhja e Gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese, në kuadër të procedurës së zgjedhjes së Kryetarit të Gjykatës Kushtetuese u mblodh sot, më 2 shkurt 2023, dhe konstatoi përmbylljen e afatit të aplikimeve.

Për këtë pozicion kanë shprehur interesin 3 gjyqtare, të renditura më poshtë, sipas rendit alfabetik, me bazë mbiemrin:

1-Fiona Papajorgji
2-Marjana Semini
3-Holta Zaçaj

Mbledhja e Gjyqtarëve në bazë të parashikimeve ligjore, ka vendosur që të zhvillojë mbledhjen e saj të radhës, në datën 15 shkurt 2023, ora 10:00, për të dëgjuar platformat dhe vizionin e secilës kandidate, për të vijuar më tej me procedurat e votimit për zgjedhjen e Kryetarit të Gjykatës Kushtetuese.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,745FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts