Tuesday, March 28, 2023
HomeAktualitetTërmeti tronditi Turqinë dhe Sirinë, ministrja Xhaçka: Lutjet tona shkojnë për viktimat!

Tërmeti tronditi Turqinë dhe Sirinë, ministrja Xhaçka: Lutjet tona shkojnë për viktimat!

-

Ministrja për Europën e Punët e Jashtme Olta Xhaçka, ka reaguar pas tërmetit të fortë që goditi mëngjesin e sotëm Turqinë. Në një reagim në Twitter, Xhaçka shprehur ngushëllimet për viktimat e tërmetit tragjik që tronditi Turqinë dhe Sirinë.

“Lutjet tona shkojnë për viktimat e tërmetit tragjik që goditi Turqinë dhe Sirinë sot duke shkaktuar qindra viktima. Në këtë moment të vështirë ne jemi të gatshëm të ndihmojmë Turqinë në çdo mënyrë që mundemi.”, shkruan Xhçka.

Gjithashtu Ministria e Jashtme sqaron se bazuar në komunikimin me Ambasadën e RSH në Turqi (që prej orëve të para të mëngjesit e deri tani) nuk ka informacion për shqiptarë të lënduar ose që mund të kenë humbur jetën.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,752FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts