Saturday, April 1, 2023
HomeAktualitetRama: Mbërrin në Turqi skuadra e kërkim-shpëtimit e dërguar nga Shqipëria

Rama: Mbërrin në Turqi skuadra e kërkim-shpëtimit e dërguar nga Shqipëria

-

Kryeministri Edi Rama, ka publikuar foto të skuadrës së kërkim-shpëtimit dhe të ndihmës shëndetësore në Facebook, teksa njofton se para pak minutash ka mbërritur në Turqi.

“Mbërriti në Turqi skuadra e kërkim-shpëtimit dhe e ndihmës shëndetësore e dërguar nga shteti shqiptar”, shkruan Rama në Facebook.

Tërmeti katastrofik që goditi Turqinë dhe Sirinë, deri më tani ka shkaktuar mbi 5 mijë viktima, mijëra të plagosur dhe qytetarë të mbetur nën rrënoja

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,755FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts