Thursday, March 23, 2023
HomeAktualitetRama: Tragjike, ngushëllime për familjet e viktimave! Xhaçka: Shërim sa më të...

Rama: Tragjike, ngushëllime për familjet e viktimave! Xhaçka: Shërim sa më të shpejtë të plagosurve

-

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar lidhur me aksidentin tragjik në Greqi. Rama ka shprehur ngushëllimet për humbjen e jetëve: “Bashkohemi në lutjet e tyre dhe në ngushëllimet për familjet e viktimave”, shprehet Rama.

Reagimi:

Sa keq të dëgjosh për humbjen e jetëve dhe shumë të plagosur në aksidentin tragjik të natës së fundit në Greqi! Ne ndjejmë dhimbjen e fqinjëve tanë të dashur në një orë kaq të rëndë për kombin e tyre dhe i bashkohemi në lutjet e tyre dhe në ngushëllimet për familjet e viktimave.

Një reagim ka ardhur edhe nga ministrja Olta Xhaçka e cila shprehet e trishtuar nga aksidenti tragjik.

 

 

STATUSI:

Të trishtuar nga aksidenti tragjik që ndodhi në Tempe në Greq nga përplasja e dy trenave.  Mendimet dhe lutjet  tona shkojnë për viktimat dhe familjet e tyre të këtij aksidenti vdekjeprurës. Shërim sa më të shpejtë të plagosurve

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,746FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts