Thursday, March 23, 2023
HomeAktualitetPublikohen çmimet e reja të karburanteve, ja sa do të shitet nafta...

Publikohen çmimet e reja të karburanteve, ja sa do të shitet nafta…

-

 

Bordi i Transparencës ka publikuar çmimet e reja tavan për tregtimin e karburanteve në vendin tonë. Çmimet e caktuara nga Bordi do të hyjnë në fuqi në datë 08 mars 2023, ora 18.00, dhe do të jenë të vlefshme deri në mbledhjen e ardhshme të bordit ku do të pasqyrohen ndryshimet e çmimeve të shitjes.

Çmimet e reja

Nafta, 193 lekë/litri me pakicë, 181 lekë/litri me shumicë
Benzina: 190 lekë/litri me pakicë, 178 lekë/litri me shumicë
Gazi: 80 lekë/litri me pakicë, 68 lekë/litër për automjetet.
Çmimi i gazoilit për peshkim është vendosur 99 lekë/litër.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,746FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts