Wednesday, March 29, 2023
HomePolitikëNga prilli paga minimale 40 mijë lekë/ Rama: Nisin takimet me sipërmarrjen...

Nga prilli paga minimale 40 mijë lekë/ Rama: Nisin takimet me sipërmarrjen në sektorin privat

-

 

Kryeministri Edi Rama, informon se kanë nisur takimet me sipërmarrjen, ku në fokus sipas tij është rritja e mëtejshme të pagave në sektorin privat. “Nisim takimet me sipërmarrjen për domosdoshmërinë e rritjes së mëtejshme të pagave në sektorin privat, ku tanimë nga prilli minimumi i detyrueshëm është 40 mijë lek”, shkruan Rama.

Postimi i plotë

Nisim takimet me sipërmarrjen për domosdoshmërinë e rritjes së mëtejshme të pagave në sektorin privat, ku tanimë nga prilli minimumi i detyrueshëm është 40 mijë lekë.

Ndërkohë që qeveria po bën gati korrektimin e krejt skemës së pagave pas rritjes së ndjeshme të pagës minimale, si reagim ndaj vështirësive të paparashikuara të krijuara kudo prej agresionit të Putinit dhe inflacionit të luftës.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,756FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts