Wednesday, May 31, 2023
HomePolitikëKurti flet për mediat: Dy gjërat kryesore që theksova gjatë takimeve në...

Kurti flet për mediat: Dy gjërat kryesore që theksova gjatë takimeve në Tiranë

-

Pas takimeve që zhvilloi këtë të dielë me krerët më të lartë të shtetit shqiptar, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha për mediat se gjatë këtyre takimeve kishte theksuar dy gjëra kryesore.

“Gjatë këtyre takimeve theksova dy gjëra kryesore. E para është suksesi dhe progresi demokratik e ekonomik i Kosovës në këto 2 vite të qeverisjes tonë, që është një progres i pashembullt në Kosovën e pavarur.

Në anën tjetër i informova për detajet e përmbajtjes së marrëveshjeve që kemi realizuar së pari në Bruksel dhe më pas edhe ankesin e zbatimit në Ohër, për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë.

Dëshirova që t’i njoftoj për së afërmi, dhe në hollësi me procesin e dialogut, por edhe me elementët përbërës të marrëveshjes që tani duhet të zbatohet”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,791FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts