Wednesday, May 31, 2023
HomeAktualitetKryetarja e Kuvendit, Nikolla uron besimtarët katolikë për Pashkën: Paqja le të...

Kryetarja e Kuvendit, Nikolla uron besimtarët katolikë për Pashkën: Paqja le të përshkojë jetët tona

-

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, ka uruar besimtarët katolikë për Festën e Pashkëve. Ajo thotë se thirrja e Pashkëve për paqe le të përshkojë jetët tona, familjet tona, vendet tona.

“Ringjallja e Krishtit është mesazhi i fuqisë së jetës mbi vdekjen, i rrezes së dritës mbi tunelin e errësirës, i bekimit të dashurisë mbi mallkimin e urrejtjes, i paqes mbi luftën, i ngadhënjimit mbi mungesën e shpresës.

Thirrja dymijëvjeçare “Paqe për ju” nuk është vetëm një mesazh fetar dhe as vetëm kristian, por një mesazh universal dhe njerëzor, për paqe, dashuri, pajtim e përdëllim!

Thirrja e Pashkëve për paqe le të përshkojë jetët tona, familjet tona, vendet tona! Gëzuar Pashkët, gjithë besimtarëve katolikë!”, shkruan në urimin e saj Kryetarja Nikolla.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,791FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts