Wednesday, May 31, 2023
HomeAktualitetSurprizat e pranverës vijojnë, parashikimi i motit nga metereologët

Surprizat e pranverës vijojnë, parashikimi i motit nga metereologët

-

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellime afatshkurtra. Reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar hera-herës në formën e shtrëngatave afatshkurtra.

Era do të fryjë me drejtim perëndim – jugperëndim me shpejtësi 1 – 8m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,792FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts