Wednesday, May 31, 2023
HomePolitikëDy javë para zgjedhjeve, PD ende pa komisionerë në disa KQV, PS...

Dy javë para zgjedhjeve, PD ende pa komisionerë në disa KQV, PS letër Celibashit

-

Partia Socialiste i kërkon KQZ-së të emërojë anëtarë kryesisht në Komisionet e Qendrave të Numërimit.

Sipas PS, Partia Demokratike nuk ka çuar ende listën me komisionerët e saj në disa KQV në shkelje të afateve. Në këto kushte, Sekretari për Çështjet Ligjore dhe Zgjedhore, Eridian Salianji i kërkon Ilirjan Celibashit listën e anëtarëve Kryesisht.

“Së fundmi, jemi vënë në dijeni se në disa Komisione të Zonave të Administrimit Zgjedhor, subjekti zgjedhor “Partia Demokratike” ende nuk ka dërguar propozimet dhe dokumentet për anëtarë në Komisionet e Qendrave të Votimit, në tejkalim te afateve të përcaktuara në nenin 36 pika 2 të ligjit nr.10019, datë 29.12.2008 “Kodi Zgjedhor i Republikës së Shqipërisë, i ndryshuar.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,792FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts