Wednesday, July 17, 2024
HomePolitikëRama: Mos u nxitoni me konkluzione politike! Ndalimi i tij sprovë e...

Rama: Mos u nxitoni me konkluzione politike! Ndalimi i tij sprovë e madhe për drejtësinë në prag të zgjedhjeve

-

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për arrestimin e kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për bashkinë e Himarës Fredi Beleri.

Rama iu bën thirrje të gjithëve të mos nxitohen me konkluzione politike po të presin me durim fjalën dhe provat drejtësisë.

“Ndalimi i kandidatit të opozitës për Himarën F.Beleri me urdhër të prokurorisë përbën një sprovë të madhe për drejtësinë në vigjilje të zgjedhjeve, që do të thotë se shkelja e ligjit nga ana e tij duhet të jetë e provuar dhe ndalimi i tij ligjërisht i motivuar!
Beteja jonë me atë kandidat nuk ka asnjë lidhje me hetimet apo përfundimet e prokurorisë, prandaj duke respektuar pavarësinë e plotë të organeve të drejtësisë, i bëj thirrje të gjithëve të mos nxitohen me konkluzione politike po të presin me durim fjalën dhe provat drejtësisë”, deklaron Rama.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts