Saturday, July 20, 2024
HomePolitikëGrenell i shkon në zyrë Ramës: Biseduam për Thaçin, duhet të dalë...

Grenell i shkon në zyrë Ramës: Biseduam për Thaçin, duhet të dalë sa më shpejt nga burgu në Hagë

-

 

Ish-i dërguari i Posaçëm i SHBA për Ballkanin Perëndimor Richard Grenell ndodhet në Tiranë, dhe sot ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama, ku e ka vizituar në zyrë.

Përmes një postimi në rrjete sociale, ai ka treguar se kanë diskutuar për të bërë më shumë për lirimin e Hashim Thaçit nga burgu. Sipas Grenell akuzat kundër Thaçit janë të rreme dhe dëshmitarët thuhet se janë manipuluar nga Jack Smith.

”Kam drekuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, një nga aleatët tanë më të mëdhenj në NATO dhe ne ramë dakord që duhet bërë më shumë për të çliruar sa më shpejt Hashim Thaçin nga burgu në Hagë. Akuzat kundër tij janë të rreme dhe dëshmitarët thonë se ato janë manipuluar nga Jack Smith”,-shkruan Grenell.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts