Monday, May 20, 2024
HomePolitikëPresidenti Begaj vizitë shtetërore në Kazakistan

Presidenti Begaj vizitë shtetërore në Kazakistan

-

 

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj do të zhvillojë një vizitë shtetërore në Kazakistan me ftesë të homologut të tij, Presidentit të Republikës së Kazakistanit, Kassym-Jomart Tokayev, më datat 6-8 shtator 2023.

Më 7 shtator, Presidenti Begaj do të pritet në një ceremoni shtetërore nga Presidenti Tokayev, njoftoi sot Institucioni i Presidentit të Republikës.

Në fokus të takimeve do të jetë bashkëpunimi bilateral i deritanishëm si dhe interesi për zhvillimin e hapësirave ekonomike që ekzistojnë mes dy vendeve.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts