Thursday, May 23, 2024
HomeAktualitetBalla bën bilancin: Asgjësohen mijëra rrënjë kanabis dhe identifikohen personat e përfshirë

Balla bën bilancin: Asgjësohen mijëra rrënjë kanabis dhe identifikohen personat e përfshirë

-

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka përshëndetur operacionin e Policisë së Shtetit e cila ka bërë të mundur asgjesimin e mijëra rrënjë kanabis dhe identifikimin e autorëve.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ministri Balla deklaron se deri më tani në shkallë vendi janë identifikuar 202 autorë, nga të cilët 111 të arrestuar si dhe shpreh bindjen se operacione të tilla do të intensifikohen.

“Policia e Shtetit sapo ka përfunduar një operacion tepër të vështirë nga toka dhe ajri në disa zona malore të Shkodrës, për asgjësimin e mijëra rrënjë kanabis dhe identifikimin e personave të përfshirë në këtë veprimtari kriminale. Deri më tani në shkallë vendi janë asgjësuar 289.357 bimë narkotike canabis sativa (246.357 bimë dhe 41.713 fidanë). Janë identifikuar 202 autorë, nga të cilët 111 të arrestuar, 63 në kërkim, 29 me masë tjetër sigurie. Janë proceduar penalisht për shpërdorim detyre dhe moskallëzim krimi 114 persona. Përgëzime Policisë së Shtetit”, shkruan Balla.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts