Tuesday, July 23, 2024
HomeAktualitetParashikimi i motit, e premte, 8 shtator 2023, alternime vranësirash dhe kthjellimesh

Parashikimi i motit, e premte, 8 shtator 2023, alternime vranësirash dhe kthjellimesh

-

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e premte vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme për shkak të masave ajrore të lagështa.

Moti parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellime. Reshje shiu të izoluara përgjatë relieveve malore në lindje të vendit në orët e mesditës deri në pasdite.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim  me shpejtësi deri 8m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/s. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 1-2 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts