Monday, December 11, 2023
HomePolitikëImzot Angelo Massafra pret në vizitë Myftiun Imam Muhamed Sytari: Muslimanë e...

Imzot Angelo Massafra pret në vizitë Myftiun Imam Muhamed Sytari: Muslimanë e të Krishterë dorë për dore në shërbim të …

-

 

Sot, Imzot Angelo Massafra priti në një vizitë kortezie në ambjetet e Arqipeshkëvisë, Myftiun e Shkodres Imam Muhamed Sytari. Takimi vjen nga atmosfera përkujtimi të 33 vjetorit të ceremonive të para fetare por edhe diskutimeve të çeshtjeve problematike e aktuale në vendin tonë. Siç u shpreh dhe Imam Sytari : Muslimanë e të Krishterë dorë për dore në shërbim të harmonisë kombëtare.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts