Monday, August 3, 2020

Dom A.Jaku publikon foton e rralle te ures se Bahcallekut dhe...

  Dom Pashko Junku, famullitar i Katedralës së Shkodrës, deshmoi: "Et beatae virgini". Kjo frazë në gjuhën latine shkruhej në njërin prej gurëve që shekuj më...

   Hyjnë në fuqi ndryshimet në kodin penal, ngrihet struktura...

  Në Shqipëri hyn në fuqi Kodi i Procedurës Penale bazuar në reformat në sistemin e drejtësisë. Gjithashtu me Strukturat Anti korrupsion mbyllet kapitulli i...

Furgoni i pasagjereve perplaset me nje automjet ne aksin Shkoder –...

Nje aksident i rende ka ndodhur ne aksin rrugor Shkoder – Koplik ne afersi te fshatit Shtoj i Ri. Nje furgon pasagjeresh eshte perplasur...

Dhuna ndaj mjekut, reagon Ministria

Ministri i Shëndetësisë dënon me forcë dhunën e ushtruar ndaj mjekut kirurg B.G në spitalin Rajonal të Shkodrës. Ministri i Shëndetësisë inkurajon organet kompetente që...

Rama “selektiv”: Cilët janë drejtorët e spitaleve që nuk do ikin...

TIRANE– Kryeministri Edi Rama u ka kërkuar drejtuesve të spitaleve rajonale dhe atyre të institucioneve të shëndetit publik, që nesër të japin dorëheqjen. Sipas...

Rama: Largim drejtorëve të spitaleve dhe Shëndetit Publik

Kryeministri i vendit Edi Rama pas largimit të drejtuesve të Hipotekave bën një tjetër hap. Sot në kryeministri ai ka ftuar drejtorët e spitaleve...

Nje fshat ne Pakistan me moshen mesatare 120 vjeç. Ky...

Ky frut i thatë mbron 120-vjeçarët nga tumoret. Farat i bëjnë vaj Në një komunitet të thuash u bëfsh 100-vjeç, është pak. Komuniteti Hunza në...

Ilir Meta firmos dekretin e parë si President, ja kujt i...

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka bërë sot dekretin e parë. Ai i dha gradën madhore “Gjeneral Brigade” kolonel Bardhyll Kollçakut. Kollçaku...

Laguna e Kune-Vajinit,perla e Lezhes

  Jaku: Duhet te mbrohet nga shteti, eshte pasuri e rralle Laguna e Kune-Vajinit është një nder perlat natyrore të Lezhës.  Një zonë që ja vlen...

ISHTI: Çisterna pa siguri teknike

  Subjekti eshte kallezuar për instalimin pa leje të pajisjes nën presion Këto janë pamjet nga magazina ku ndodhej depozita me gaz, e cila shpërtheu si...

Artikujt e fundit