Sunday, July 22, 2018

Jeni gati të investoni në turizëm? Klosi shpall 16 zonat prioritare...

Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi në kulmin e sezonit veror ka prezantuar sot 16 zonat prioritare për zhvillimin e turizmit. Që nga bregdeti dhe...

“Projekti 100 fshatrat”, Rama: Përmirësimi i infrastrukturës, element kyç në procesin...

Kryeministri i vendit Edi Rama në një deklaratë për medien ka prezantuar projektin “ 100 fshatrat”, ku ka theksuar se përmirësimi i infrastrukturës mbetet...

Përgatituni për të nxehtin Afrikan, çfarë parashikojnë sinoptikanët për fundjavën

TIRANE– Sinoptikanët e Meteoalb parashikojnë një valë të nxehti afrikan për këtë fundjavë, ndërsa temperaturat do të arrijnë në disa vende mbi 38°C. Sipas...

Prokurorja Rovena Gashi refuzon: Nuk do paraqitem para KPK

  Në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit ishte caktuar të niste në orën 9:45 minuta seanca e rivlerësimit për prokuroren Rovena Gashi. Por kjo e...

Ish-deputeti i PD-së: Rama pushtoi PS-në. Lubonja: Erdhi me parimin “një...

TIRANE- Ish-ministri i Ekonomisë dhe Energjetikës, Genc Ruli, dhe analisti Fatos Lubonja kanë një mendim ndryshe sa i përket drejtimit të Partisë Socialiste nga kryetari...

Gjatë natës dridhjet e tokës zhvendosen në Jug, ja ku ishte...

  Nuk ka qetësi për tokën, e bashkë me të, nuk merr fund edhe ankthi nga frika e tërmetit. Gjatë natës dhe në orët e...

Denoncimi tek Berisha/ “Vidhen 18 pistoleta në burgun e Fushë-Krujës”

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të “Facebook”-ut mesazhin e qytetarit dixhital, ku ky i fundit denoncon një ngjarje të pazakontë...

Live – Keshilli Bashkiak i Shkodres miraton ndihmen ekonomike

Keshilli Bashkiak i Shkodres po zhvillon sot mbledhjen e ketij muaji. Keshilltaret miratuan nje prej pikave me te rendesishme te rendit te dites ate...

Shqipëria, vendi i vetëm në rajon pa hekurudhë të elektrifikuar. “Independent”...

Sipas një hartë të publikuar rishtazi nga Independent, Shqipëria është vendi i vetëm në rajon që nuk ka një linjë hekurudhore të elektrifikuar. Harta,...

Skandali me gjyqtarin Thanza që fshehu dënimin për vjedhje, prokuroria letërporosi...

Pas skandalit me gjyqtarin Admir Thanza, i cili kishte fshehur një dënim në Itali, prokuroria shqiptare i ka dërguar një letërporosi në shtetin fqinj. Letërporosia...

Artikujt e fundit