Saturday, September 22, 2018

Refuzuan shortin për Shullazin, 3 nga 10 prokurorët transferohen në rrethe

Tre nga 10 prokurorët, për të cilët kryeprokurorja Arta Marku urdhëroi hetimin disiplinor janë transferuar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda në Prokuroritë e...

Marrin fund ditët e nxehta, moti ndryshim drastik

Ditët e nxehta të tre javëve të para të shtatorit, duket se do të përfundojnë. Sipas Meteolba, javën e ardhshme do të ketë rënie...

“Shullazi”, Marku urdhëron hetimin disiplinor për 10 prokurorë

Prokurori i Përgjithshëm Arta Marku duke marrë shkas nga ngjarja e fundit e datës 19 shtator 2018 në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së...

Kuvendi i hap rrugën prishjes së Teatrit, votohen amendamentet e PS

Maxhoranca ka miratuar në seancë plenare amendimet në ligjin që i hap rrugë prishjes së Teatrit Kombëtar. Me 75 vota pro maxhoranca pranoi dekretin...

Arrestimi i mjekëve të spitalit te Shkodrës, reagojnë mjekët: Kontestojmë masën...

Pas arrestimeve te 9 personave ne Spitalin Rajonal te Shkodres kane reaguar mjeket e ketij instuticioni. Ne mjeket e Spitalit Rajonal te Shkodres, kontestojme masen...

‘Reflektoni o njerëz, se ka marrë fund Shqipëria’: protestë dhe thirrje...

“Reflektoni o njërëz, se ka marrë fund Shqipëria! “ Të tilla thirrje nga artistët dhe qytetarët, me megafon, kanë shpërthyer para godinës së Kuvendit...

Moti, edhe sot temperaturat në rritje

E enjte, 20 shtator: vendi ynë do të ndikohet nga masa ajri të nxehta të cilat do të  sjellin rritje të mëtejshme të temperaturave. Era do të jetë...

Lajmi i fundit: 9 drejtues dhe mjeke te spitalit te Shkodres...

Pas nje hetimi dymujor te Prokurorise Shkoder ne bashkepunim me drejtorine e policise me kerkese te Prokurorise Shkoder u caktuan dhe ekzekutuan masa sigurie...

Tërmeti në Tiranë, ja sa i fortë ishte

Tirana, Elbasani e zona të tjera të Shqipërisë së mesme janë lëkundur pasditen e sotme nga një tërmet. Sipas të dhënave të Institutit të Gjeoshkencave,...

Tjetër tërmet në Shqipëri, qytetarët dalin në rrugë

Lëkundje të forta janë ndjerë pasditen e sotme në qytetin e Elbasanit. Sipas raportimeve, dridhjet janë ndjerë në orën 17:10, ndërsa banorët thanë se...

Artikujt e fundit