Thursday, April 25, 2019

Meta takon komisionerin Hahn: Lufta kundër krimit të organizuar dhe reforma...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në takim Komisionerin për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Anëtarësimit, Johannes Hahn. Presidenti Meta mirëpriti zhvillimin e...

863 mijë €, Lefter Sota: Gati të hetohem, verifikoni pasuritë 

  Lefter Sota ka dërguar në prokurorinë e Krimeve të Rënda një memo ku i kërkon organit të akuzës që të verifikojë me imtësi të gjitha...

Tentoi të fusë celular në burgun e Fushë-Krujës, arrestohet 33-vjeçari (Emri)

 Një 33-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga shërbimet e policisë, pasi ka tentuar të fusë një celular në burgun e Fushë-Krujës. Në pranga ka përfunduar...

Ahmetaj: Niveli i borxhit publik, ende i lartë

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj, sikurse konfirmohej edhe dje në raportin e publikuar nga Komisioni Evropian për Shqipërinë, u shpreh sot në...

Pa makinë dhe me të ardhura ‘modeste’, pasuria që deklaronte në...

Gjyqtari i gjykatës së Apelit në Tiranë, Shkëlqim Miri është ndaluar sot me kërkesë së prokurorisë së Krimeve të Rënda, pasi akuzohet për veprën...

Bushati-Kotzias takim “kokë më kokë” në Kretë

Ministri Bushati ndodhet në Kretë, për të zhvilluar një takim dy ditor me homologun e tij grek, Nikos Kotzias. Takimi në fjalë mbahet në...

Kush është gjyqtari që iu gjetën 300 milionë lekë në banesë,...

 Gjyqtari Sh. Mirit, të cilit policia i gjeti 300 milionë lekë ishte emëruar që prej vitit 2010 në Gjykatën e Apelit të Tiranës. ‘BalkanWeb’ mëson se...

Qeveria pranon dështimin,ulen pensionet e fshatit

Qeveria u detyrua të pranojë për herë të parë publikisht se reforma e pensioneve në fshat ka dështuar. Rritja me disa herë e masë...

Komisioneri Hahn ndan çmimin e BE-së në qytetin ku u pergjuan...

Erdhi për të folur në ‘Ditën e mediave’, por ka përfunduar në Vlorë për të ndarë disa çmime që kanë të bëjnë me ‘lungomaren’,...

Pasuria e Saimir Tahirit në “sitë”, Prokuroria vë në lëvizje bankat...

Prokuroria e Krimeve të Rënda nisi zyrtarisht këtë te enjte hetimin pasuror për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, i cili dyshohet për përfshirje në...

Artikujt e fundit