Saturday, August 24, 2019

Atentat politikanit serb në Kosovë, vritet me armë zjarri pranë zyrës...

Politikani serb dhe lideri i iniciativës qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia” (SDP) në Kosovë, Oliver Ivanovic është vrarë me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Vrasja e gjyqtares Fildez Hafizi, ja për çfarë do gjykohet Fadil...

Gjykata e Krimeve të Rënda ka kaluar për gjykim dosjen në ngarkim të Fadil Kasemit, i akuzuar për vrasjen e ish bashkëshortes së tij,...

“Ylvi Beqjan ma prezantoi Shullazi në shtëpinë e tij”, Gilmando Dani...

Është zhvilluar sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda një tjetër seancë në ngarkim të Emiljano Shullazit dhe bashkëpunëtorëve të tij. Ashtu siç ishte...

Denoncimi/ Si u kap oficeri i policisë duke bërë pazar në...

Fiks Fare denoncoi sot pazaret që kryen një efektiv i Policisë së Shtetit. Oficeri i Policisë së Shtetit u filmua me zë dhe figurë...

E pa në disko dhe ndoqi me makinë 52-vjeçaren, i riu...

Një 33-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohet se ngacmoi dhe ndoqi një femër. Por duket se historia e shqiptarit...

Aksidentet, gjatë 2018 ndërhyrje në sinjalistikë dhe ndërtim mbikalimesh

Akset Fushë-Krujë Milot dhe Kukës Morinë përcaktohen si dy segmentët më problematikë në vend përsa i përket me sigurisë rrugore. Përgjegjësi për sigurinë rrugore...

Rinas, arrestohet 22 vjeçari shkodran i shpallur ne kerkim nderkombetar

Aeroporti 'Nene Tereza' Policia Kufitare Rinas ndalon një të kërkuar ndërkombëtar për vrasje Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Rinas arrestuan shtetasin Alfred...

Ngjarje e rende ne sportin e atletikes, humb jeten aksidentalisht gjyqtari...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të shtunën në sportin e atletikës ku një gjyqtar me përvojë ka humbur jetën. Gjithçka erdhi si pasojë...

Prindërit e ‘Shehidëve’ shqiptarë të ISIS, në pikëllim dhe të braktisur

Djemtë e tyre shkuan të luftonin për ISIS-in në Siri apo Irak, disa prej tyre u bënë edhe me fëmijë në zonën e konfliktit...

Greqi, arrestohet çifti shqiptaro-grek me 1 kg kokainë

  Një shtetas shqiptar dhe mikesha e tij greke janë arrestuar të hënën, të akuzuar për posedim dhe trafik droge. Policia ka bërë publike dhe një...

Artikujt e fundit