Friday, February 28, 2020

Finalizohet operacioni policorë “The Wave”

Në kuadër të operacionit policorë të koduar “The wave” arrestohen në flagrancë tre shtetas të cilët po transportonin 11 kilogram lëndë narkotike.  Nga shërbimet...

Lezhe, gjen vdekjen 31 vjeçari

Një 31-vjeçar humbi jetën, pasi automjeti që drejtonte humbi kontrollin dhe përfundoi në një kanal. Aksidenti ndodhi në orët e para të mëngjesit në...

Shpallet ne kerkim kryeplaku i fshatit Xhaj

Një inspektor i shërbimit pyjor është proçeduar në gjendje të lirë, ndërsa kryeplaku i fshatit Xhaj u shpall në kërkim nga policia, pasi kjo...

I iken policise brenda ne komisariat

2 efektivë të policisë së Shkodres janë pezulluar nga detyra dhe 4 kanë marrë masë të rëndë disiplinore, pasi një i ndaluar arriti t’u...

Kontrollet per droge ne Lezhe

Menjehere pas denoncimit të ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha se ne magazinat e tregtise në Lezhë ndodheshin 400 ton droge,...

Plagoset 70 vjeçari ne Mali Hebaj.

Nje plagosje me thike ka ndodhur paraditen e se premtes ne fshatin “mali hebaj” te shkodres. Sipas policise i plagosur ka mbetur shtetasi l....

“Detyrim paraqitje per shtepine e femijes”

Gjykata e shkallës së parë në Shkoder ka ndryshuar masën e sigurisë për ish drejtoreshën e shtëpisë së fëmijes 6 – 14 vjeç Albana...

Aksident ne Milot-Fushe Kruje

Në mbremjen e së hënës rreth ores 21:47, në autostraden Milot_fushëKrujë ka ndodhur një aksidentë me pasoj vdekjen. Mjeti me targa AA737NJ ka përplasur këmbesorin...

Arrest shtepie per avokatin Gjon Lepuri.

Sherbimet e policise se Shkodres njoftuan ndalimin e Avokatit  Gjjon Lepuri. Policia tha se kishte ekzkutuar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për...

“Droga”, 2 ne pranga dhe 4 te proçeduar

Pas Lezhës, “droga” sjell të tjera proçedime disiplinore në radhët e policisë së shtetit, këtë radhë në Shkoder. 5 punonjës policise janë në hetim...

Artikujt e fundit