Tuesday, February 25, 2020

PD e LSi bashkë kundër prokurorit të përkohshëm paralajmërojnë aksion

  PD dhe LSI bëhen bashkë dhe e quajnë antikushtetues seancën e sotme dëgjimore që do të mbahet në Komisionin e Ligjeve lidhur me kandidatët...

Kryeprokurori, Manja njofton seancat dëgjimore me 7 kandidatët, fton dhe opozitën

Maxhoranca duke e palëkundur për të vijuar me procesin për plotësimin e vakancës së krijuar në Prokurorinë e Përgjithshme. Nga Kryesia e Kuvendit e Kuvendit,...

“Kryeministër struc”, Vasili shpërthen ndaj Ramës: Fsheh kokën po të tjerat...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Edi Rama për çështjen e Kryeprokurorit të ri. Vasili e krahason Ramën...

Blushi kundër ambasadorëve: Ironi e madhe, dhunuesit flasin më shumë se...

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi ka shpërthyer në akuza ndaj ambasadorëve të huaj në Tiranë. Duke iu referuar konferencës së sotme mbi teknologjitë e reja...

Kryemadhi paralajmëron PS: Nëse merrni në dorë kryeprokurorin do përballeni me…

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një bisedim me gazetarët foli për çështjen e zgjedhjes së Kryeprokurorit të përkohshëm. Shkak kryesor i...

Gjykata i bllokoi pasaportën Tahirit, Kryemadhi: Ankthi më i madh i...

Pas vendimit që dha dje Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri për bllokimin e pasaportës dhe moslejimit të tij...

Deklaratata e Bashës, reagon Rama: A ka budalla që e beson...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të kreut të PD-së Lulzim Basha në lidhje me Kryeprokurorin e ri dhe mesazhet e ambasadorëve. “A ka...

Kryeprokurori i ri, Kryemadhi: Ja pse LSI s’mund të jetë sot...

Kryetarja e LSI-së në një konferencë për mediat komentoi situatën politike në vend, ku kryefjala e debatit është kryeprokurori i ri. Teksa u pyet...

Seanca dëgjimore për prokurorin, LSI: Komisioni i Ligjeve është i paligjshëm

  Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi deklaron "Komisioni i Ligjeve është totalisht i paligjshëm. Nuk e dimë me cfarë targeti e bën, Komisioni i Ligejve...

A do ketë protesta? Basha tregon si do i përgjigjet opozita...

Kreu i PD-së Lulzim Basha duke iu referuar Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë për çështjen e Kryeprokurorit të ri tha se ajo nuk lejon...

Artikujt e fundit