Sunday, July 14, 2024
HomeAktualitetTrafiku, pengese per sherbimin e urgjences

Trafiku, pengese per sherbimin e urgjences

-

Trafiku i renduar ne qytet, parkimet e gabuara si dhe pengesat e betonit në rrugë po bëhen shkaktare që autoambulancat të mbërrijnë me vonesë në rastet e urgjencave shendetesore. Shefja e urgjencës lëvizëze pranë poliklinikës së Shkodres pranon një fakt të tillë duke theksuar se pavarësisht shtimit të numrit të ambulancave faktorët e jashtëm nuk po lejojnë përmirsimin e kesaj situate.

Nuk jane te pakta rastet kur trafiku i renduar ka rezultuar fatal per jeten e personave ne emergjence.

Ne fund shefja e urgjences levizese ka nje mesazh per ata persona qe numrin e ndihmes se shpejtë e shohin si numer per telefonata zbavitese.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts