Sunday, July 21, 2024
HomeAktualitetTregu i fruta perimeve drejt falimentit

Tregu i fruta perimeve drejt falimentit

-

Tregu i fruta-perimeve në Lezhë është drejtë falimentimit. Shkak për këtë sipas tregtareve është bërë renja e fuqisë blerese si pasojë e krizes ekonomike në vend, por edhe taksave të papërballueshme për ta. Një tjetër shkak sipas tyre është edhe mungesa e prodhimeve vendase, duke bërë që furnizimin ta kryejnë në zona të tjera që do të thotë kosto ekstra për transportin.

Situaten problematike e tregojnë tezgat bosh të këtij tregu por edhe numri i paket i klientëve që blejnë këtu. Edhe më herët tregtarët kanë ngritur këtë shqetësim, por asnjë masë nuk është marrë për të ndërhyrë në normalizimin e situatës, as nga bashkia dhe as nga drejtoria e tatimeve Lezhë që kanë nën monitorim këto tregje.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts