Friday, December 8, 2023
HomeAktualitetShengjin, mungojne rojet bregdetare

Shengjin, mungojne rojet bregdetare

-

Prania e rojeve bregdetare eshte nje kusht I domosdoshem per plazhet ne te gjitha vendet e botes por Shqiperia ben perjashtime. Rreth 6 km vije bregdetare në Shengjin monitorohet nga vetëm nje kullë vrojtimi, edhe ajo e vendosur nga nje operator privat. Sic duket bashkia po pret që të ragojë vetëm pas ndonjë ngjarje të rendë pasi deri me tani nuk ka marre asnje mase. Pushuesit shprehen se një situatë të tillë nuk e kanë hasur në asnjë vend tjeter ku kane qënë me pushime. Për ta bashkia është në gjumë dhe jo vetëm për rojet bregdetarë por edhe për shumë probleme të tjera

Shengjini njeh një frekuentueshmeri të lartë të turisteve vecanerishtë nga Kosova por bashkia e Lezhes nuk I ka marre masat per ti mirepritur ata.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts