Sunday, April 21, 2024
HomeAktualitetEdicioni i 54-te i festivalit te femijeve

Edicioni i 54-te i festivalit te femijeve

-

Për të 54-in vit, Shkodra do të mirëprese eventin më të rëndësishëm muzikor mbarëkombëtare për fëmijë. Një traditë kjo që kryeqendra e veriut e ka ruajtur me fanatizëm, duke përcjellë tek brezat e rinj, historinë e bukur të këngës për fëmijë, por edhe duke vijuar që nga kjo skenë të dalin talentet e reja. Risia e këtij viti nis që me skenën, e cila është menduar të ndërtohet në shatervanin e qytetit dhe arsyeja e kësaj përzgjedhje është e veçantë për skenografin Adnan Kastrati.

Përzgjedhja e këngëve, prezantimi apo votimi nga vetë fëmijët janë risia tjetër e këtij festivali që bashkon zërat më të mirë të fëmijeve nga të gjitha trojet shqiptare por jo vetëm.

Jane 20 femije qe me kenget e tyre do ti japin gjalleri qytetit per tre nete me radhe qe nga data 13 deri 15 korrik.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts