Sunday, July 14, 2024
HomeAktualitet“Festivali ka vulen e Shkodres”

“Festivali ka vulen e Shkodres”

-

Festivali i 54 Kombetar i Femijeve ne Shkoder eshte nder te paktat aktivitete tardicionale qe i ka qenduar kohes. Kjo sepse ketu eshte krijuar ajo bërthama qe i jep jete këtij festivali. Eshte ky vlerësimi i regjisorit te mirënjohur, Osman Mula, gjate nje interviste qe dha ne mjediset e Grand Hotel Europa.

Shatervani dhe mjedisi për rreth ku po zhvillohet festivali, janë nje promovim shume i mire edhe për qytetin e Shkodres, ne sinkron me bukurine qe percjelle kjo veprimtari.

Osman Mula shprehet se ky festival ka vulen e Shkodres, ndaj zerat qe degjohen here pas here për ta zhvendosur ne Tirane, kane si qellim biznesin, kur ky festival kurr nuk mund te jete i tille.

Regjisori Mula me ketë rast ka pergezuar edhe gjithe stafin e përgatitjes se festivalit, duke veçuar drejtorin Kujtim Alia, Skenografin Adnand Kastrati dhe moderatoren Manjolla Lloja.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts