Wednesday, July 24, 2024
HomeAktualitetBashkia i kunderpergjigjet Tatimeve

Bashkia i kunderpergjigjet Tatimeve

-

Pas deklarates se drejtorit te tatimeve Hysen Hysaj se nuk ka nje marreveshje me bashkine Shkoder per hapesirat publike, ka reaguar kjo e fundit. Nepermjet nje deklarate per mediat bashkia sqaron se ka derguar shkrese per bashkepunim. Kerkesa e pare mban daten 26 qershor ku kryebashkiakia Ademi informon se ka perfunduar proçesin e dhenies per shfrytezim te hapsirave publike ne Velipoje. Po keshtu i kerkon drejtorise se Tatimeve qe te zhvilloje kontrolle ne te gjithe plazhin, e per me teper te mbylle aktivitetin per kedo qe ushtron aktivitet te paligjshem duke shfrytezuar plazhin me çadra dhe shezllone. Te njejten kerkese bashkia e ka derguar edhe me 22 korrik, duke parashtruar te njejtat argumenta. Keto shkresa te bashkise vijne si kunderpergjigje per te rrezuar pretendimin e kreut te tatimeve se mes paleve nuk ka patur bashkepunim.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts