Friday, December 8, 2023
HomeAktualitetRikthehen ne pune kanalet vaditese

Rikthehen ne pune kanalet vaditese

-

Mungesa e investimeve prej 25 vitesh nuk mund të zëvëndësohet me 3 muaj pune intensive që po kryen bashkia Vau Dejës dhe bordi i kullimit. Këtë përkufizim i japin situatës në njësitë e tyre vendore, administratorët e Bushatit dhe Hajmelit, të cilët ndalen tek investimet kryesore që po kryhen në këtë periudhë. Vaditja që mbetet çeshtja më e ndjeshme është zgjidhur për të gjitha fshatrat, duke bërë që fermerët të mos kenë probleme me kulturat bujqësore.

Me iniciativën e kryetarit të bashkisë Vau Dejës, prej 2 muajsh në këtë territor është punuar për pastrimin e kanaleve vaditëse, duke zgjidhur një problem akut që ishte mbartur prej 25 vitesh. Familjet e kësaj zone e kanë të lidhur jetesën më bujqësinë, prandaj edhe mbështetja ndaj këtij sektori do të vijojë të jetë prioritare thonë drejtues të njësisë vendore.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts