Tuesday, July 16, 2024
HomeAktualitetAKU nis kontrollet ne Lezhe

AKU nis kontrollet ne Lezhe

-

Rastet abuzive ne kompanite e prodhimit te mishit, te cilat kane hedhur ne treg
produkte që iu ka perfunduar afati i konsumit, kane vene ne levizje Autoritetet Kombetare të Ushqimit për të ushtruar kontrolle në subjektet ku tregtohen produktet dhe nenproduktete e mishit.
Edhe AKU në Lezhë, nisur nga ky faktë, ka 3-fishuar inspektimet në terren me qellim mbajtjen nen kontrollë të tregut.
Drejtori Lek Prendi garanton konsumatoret se mishi që tregtohet në qarkun e Lezhes është brenda të gjitha standarteve të përcaktuara me ligj.
Megjithatë ai i ka ftuar konsumatoret se për cdo rastë që mund të konstatojnë të raportojnë pranë AKU e cila do të vihet menjehere në levizje.

Për ato subjektë që mund të gjenden me shkelje masat janë tepër të rrepta, tha Prendi, që nga konfiskimi i mallit e deri tek mbyllja e aktivitetit tregtarë.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts