Saturday, April 20, 2024
HomeAktualitetGjendje kaotike ne rrugen “Nazmi Kryeziu”

Gjendje kaotike ne rrugen “Nazmi Kryeziu”

-

Tregjet e hapura ne Shkoder, nje shqetësim qe akoma vazhdon te mos marre nje zgjidhje nga Bashkia. Pjese e tyre eshte edhe ai ne dy anet e rruges “Nazmi Kryeziu”, ku krijohet nje gjendje kaotike si për ata qe tregtojne ketu, për qytetaret dhe për automjetet,nderkohe qe Bashkia ben sikur gjithçka eshte normale ne ketë zone:

Bashkia eshte e vonuar ne caktimin vendeve për tregjet e hapura, nje histori kjo 25 vjeçare ne Shkoder:

Qytetari i kesaj lagjeje, Hilmi Basha thekson se ka raste ku eshte ndjere i turpëruar si qytetar nga kjo gjendje:
Kjo rruge lidhe disa lagje te qytetit te Shkodres, me nje trafik tejet te renduar i cili bashke me tregun e bejne thuajse te pamundur lëvizjen e automjeteve te qytetareve qe banojne ne keto lagje.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts