Sunday, July 14, 2024
HomeAktualitetISHP, Sekuestrim Lendes Drusore te Prere pa Leje

ISHP, Sekuestrim Lendes Drusore te Prere pa Leje

-

Sekuestrimi i 6 meter dru zjarri ne Mjede eshte bilanci i operacionit te dites se merkure nga Inspektoriatit Shteteror i Pyjeve ne Qarkun e Shkodres. Ato ishin prere pa leje ne pyjet e Komanit dhe do te tregtoheshin jashte ligjit.

Ndou tha se kontrollet vazhdojne pandërprerje, nderkohe qe ne tetor furnizimi me dru zjarri fillon normalisht për stinen e dimrit:

Drute e sekuestruara ne zonen e Shkodres do ti jepen Bashkise Shkoder, për kopeshtet dhe çerdhet:

Perveç kontrolleve ne brendësi te sipërfaqeve pyjore, janë ngritur edhe postblloqet ne rruget qe lidhen me Dukagjinin, Shkrelin, Komanin, Puken dhe Kelmendin.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts