Friday, December 8, 2023
HomeSportVllaznia, klubi qe do inaguroje stadiumin

Vllaznia, klubi qe do inaguroje stadiumin

-

Vllaznia do te jete skuadra e pare qe do te inaguroje stadiumin “Loro Borici” dhe jo ekipet e tjera te shqiperise. Federata shqiptare e futbollit ka njoftuar se superkupa e planifikuar me 24 gusht per ne “Loro Borici” nuk do te luhet aty. Keshtu Skenderbeu dhe Kukesi do te perballen ne stadiumin “Selman Stermasi” dhe jo ne Shkoder. Fakti që në impjantin e ri sportiv më 31 gusht do të luhet miqësorja Shqipëri-Marok, i detyroi drejtuesit e federatës që Superkupa të zhvendosej në kryeqytet. Sic duket FSHF nuk dëshiron të rrezikojë që të zhvillojë në Loro Borici tre takime brenda dy javësh, teksa më 5 shtator do të luhet edhe takimi i parë eliminator me Maqedoninë për kupën e Botës Rusi 2018. Nje lajm i mire ky per te gjithe Shkodren pasi nuk ishte aspak e pershtatshme qe skuadra te tjera nga Kukesi apo Korca te inagurojne shtepine e Vllaznise ndersa keta te fundit duhej qe te prisnin vetem fillimin e sezonit per te luajtur perballe tifozeve te tyre. Pas ndeshjeve te kombetares, kuqeblute e Armando Cungut do te jene klubi i pare qe do te inagurojne “Loro Boricin”

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts