Sunday, July 21, 2024
HomeAktualitetKaos në shpërdarjen e librave

Kaos në shpërdarjen e librave

-

Me orë e ditë të tëra prindërit dhe vetë nxënësit presin për tu furnizuar me libra për vitin e ri shkollor….

Nga 130 shkolla nën administrimin e Drejtorisë Arsimore ku përfshihen shkollat e Bashkisë Shkodër dhe Vau Dejës ka vetëm dy distributor dhe gjithsej 4 pika shitjesh të cilat ndodhen në qytetin e Shkodrës….

Prindërit janë të detyruar me ditë të tëra të rrinë në radhë për të marrë librat për fëmijët e tyre, e ndërsa sorollatjet sa në një librari në tjetër ata shprehen se nuk është zgjidhje….

Me datën 13 shtator nis viti i ri arsimor, ndërsa nxënësit e shkollave ende nuk janë pajisur me të gjitha librat për shkak të mungesës së pullave fiskale.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts