Sunday, July 14, 2024
HomeSport“Shpresojme ta nisim si kombetarja”

“Shpresojme ta nisim si kombetarja”

-

Pas me shume se 1 viti pritje, kete te Enjte, Vllaznia do te rikthehet per te luajtur ne shtepine e saj ne “Loro Borici”. Ne prag te ndeshjes me Kukesin, trajneri Armando Cungu shpresoi qe fatin qe kishte kombetarja te kete edhe Vllaznia.

Nga vete emri qe ka Vllaznia, thote tekniku Shkodran, lojtaret nuk mund te futen ne fushe ndaj Kukesit per tjeter rezultat pervec fitores.

Ndaj fituesve te superkupes, trajneri Cungu ka te plote te gjithe ekipin.

Pavaresisht veshtiresive dhe kontigjentit jo te plote, Vllaznia do te luftoje edhe ne kampionat por edhe per kupen

Interesi I tifozeve per ndeshjen e pare te shkodraneve ne “Loro Borici” eshte shume I madh dhe pritet qe skuadra te kete nje mbeeshtetje te forte. Kukesi eshte nje rival I veshtire pasi vjen si fitues I superkupes se Shqiperise dhe ka ne perberje lojtare mjaft cilesor por Vllaznia do te kerkoje ta nise sezonin me fitore.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts