Tuesday, July 16, 2024
HomeAktualitetDemtimi i ndriçimit nuk ndalet

Demtimi i ndriçimit nuk ndalet

-

Demtimet e investimeve publike nuk kane te ndalur ne qytetin e Shkodres. Gjate oreve te nates pedonalet jane kthyer ne pista garash per automjetet, te cilat ecin me shpejtesi tej normave te lejuara. Per pasoje mbremjen e se Henes nga shpejtesia dhe humbja e kontrollit, nje automjet u perplas me ndriçuesin publik ne pedonalen “28 Nentori”, duke e thyer plotesisht. Ai eshte larguar nga vendngjarja, ndersa demi qe la pas rendon mbi xhepat e qytetareve. Bashkia Shkoder vijon te percjelle me indiferentizem te tilla situata, te cilat po behen perhere e me te shpeshta. Kjo nuk eshte hera e pare qe ndriçuesit publik behen objekt prishje nga persona te papergjegjshem, pasi me heret zona muzeale e Gjuhadolit ka qene pre e te tilla akteve, apo rruga e Shirokes ku u vodh kablloja elektrike. Edhe gjobat e paralajmeruara duket se jane harruar

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts