Friday, May 24, 2024
HomeAktualitetZvicerianet rikonstruktojne shkollen

Zvicerianet rikonstruktojne shkollen

-

Një çiftë donatoresh Zviceran Martin dhe Susanna Knechtli kanë mundesuar rikonstruksionin e shkolles 9-vjecarë në Torovic të Lezhës. Nxenesit tashmë mund të mesojnë në kushtë më të mira pasi shkolla ishtë tejet e amortizuar. Në ceremonine e inaugurimit drejtori Kujtim Kolndreu tha se ky investim ishtë tepër i rendesishëm

Nënkryetari i Bashkisë së Lezhës Enver Hafizi tha se ky investim është mesazhi që bashkia synon të përcjellë.

Nderkohe per drejtorin e arsimit ne Lezhe Bardhok Pulaj zona e Torovices është e harruar nga pushteti vendorë sa I përket investimeve

Në këtë shkollë mesojnë rreth 176 nxënës qe tashme kane kushte moderne per te studiuar.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts