Thursday, November 30, 2023
HomeAktualitetRruga “varreze” tek varrezat

Rruga “varreze” tek varrezat

-

Për nje segment rruge jo me shume se 200 metra gjatesi qe eshte lene pa u asfaltuar, qarkullimi i automjeteve ne varrezat e qytetit, Stom Golem, te kujton skeçin e shume viteve me pare te ish estrades profesioniste te Shkodres “Kalova 9 male me lloç”, i sjelle tashme ne kohe jo NESHENE, por “Bashki ta paça Borxh!

Para pak vitesh u asfaltua rruga kryesore e varrezave si dhe sheshi ku sistemohen automjetet, investim i Bashkise Shkoder. Por çuditerisht, ky segment kishte mbetur pa u perfshire ne projekt, ndaj qe u premtua nga drejtuesit e Bashkise se shume shpejt se edhe për ketë do te planifikohej fondi për ta përfunduar. Dhe siç tregojne edhe pamjet, vertete premtimi i mbajt….por me nje ndryshim:per ne kalendat greke !

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts