Friday, June 21, 2024
HomeAktualitetDrishti me rruge te shkaterruar

Drishti me rruge te shkaterruar

-

Eshte amortizuar deri ne ate mase sa sot germojne ne kujtese për 28 vite me pare qe te mos ia harrojne vitin e ndertimit:

Kjo eshte gjendja e katandisur e rruges se Drishtit,me ane te ciles lidhet edhe zona e Shllakut me Shkodren. Për demin qe u shkaktohet mjeteve nga kjo rruge, drejtuesit e tyre nuk bejne shume komente:

Kjo zone eshte mjaft e preferuar për turistet, pasi përveç bukurive natyrore, ka edhe kalane e Drishtit. Por çfar ndodhe me turistet, e tregon edhe ky banor:

E ndersa po filmonim për ketë kronike, specialiste te bashkise Shkoder dhe te Autoritetit Rrugor ne dy autovetura, po ktheheshin nga inspektimi i rruges. Ashtu kalimthi na thane se keto dite do te ndërhyhet për riparimin e saj. Kane degjuar diçka për ketë edhe banoret e zones, por nuk besojne se do te behet gje:

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts