Wednesday, December 6, 2023
HomePolitikëMbledhja e kryesise se PD M. Madhe

Mbledhja e kryesise se PD M. Madhe

-

Me zgjedhjen e Anton Kokaj në krye të partisë demokratike në Malësi të Madhe, kjo degë ka nisur punën për riorganizimin dhe konsolidimin e strukturave drejtuese. Në mbledhjen e parë të kryesisë pas zgjedhjeve ishte i pranishëm edhe sekretari i pergjithshëm Arben Ristani.

Nga ana tjeter kreu i kesaj force politike në Malësi të Madhe, Anton Kokaj ka ftuar qytetaret e kesaj zone që ti bashkohen kesaj force politike.

Gjate mbledhjes me strukturat, Ristani eshte ndalur edhe tek akuzat e deputeti socialist Paulin Sterkaj ne drejtim te kreut te PD- se ne Malesi te Madhe.

Në të njëjtën linjë kryetari i PD- së Anton Kokaj ka bërë të ditur se ka kallëzuar penalisht për shpifje deputetin Sterkaj per akuzat e bera ne drejtim te tij. Pas diskutimeve ne mbledhjen e kryesisë së PD- së Malesi e Madhe janë zgjedhur 2 n/kryetaret Gjeto Dukaj dhe Lul Culaj. Nderkohe jane propozuar dhe emrat per sekretar te cilet jane Mimoza Rexhvelaj, Sami Zekaj dhe Asim Burgaj.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts